12 May, 2018
Premier Division
*Harpenden | 106-4 (20) | West Herts | |||
Hertford | 125-6 (23) | *Potters Bar | |||
Letchworth Garden City | 105-1 (30) | *Bishop's Stortford | |||
*North Mymms | 82-3 (18) | Radlett | |||
*Welwyn Garden City | 86-2 (15.4) | Totteridge Millhillians |
Championship
Hoddesdon | 131-4 (33.2) | *Ampthill Town | |||
Dunstable Town | 178-6 (39.2) | *Reed | |||
*Langleybury | 146-7 (33.4) | Flitwick | |||
*Hemel Hempstead Town | 108-4 (23) | Sawbridgeworth | |||
*Luton Town & Indians | 71-3 (23.2) | Leverstock Green |
Division One
*Broxbourne | 176-4 (28.3) | Stevenage | |||
Chorleywood | 37-0 (9) | *Knebworth Park | |||
Ickleford | 66-1 (16.2) | *Old Albanians | |||
Kings Langley | 26-2 (6.2) | *Old Owens | |||
Harpenden II | 33-2 (7) | *Shenley Village |
Division Two A
Berkhamsted | 95-7 (27) | *Totteridge Millhillians II | |||
Bishop's Stortford II | *Northwood | Cancelled | |||
*Holtwhites Trinibis | 54-2 (10.5) | Watford Town | |||
Preston | 53-1 (15) | *Hitchin | |||
Abbots Langley | 31-3 (11) | *St Albans |
Division Two B
Bushey | 15-0 (5) | *Cockfosters | |||
Eversholt | 112-0 (21.1) | *Hertford II | |||
Potton Town | 66-3 (20) | *Southgate Compton | |||
*Radlett II | 16-3 (9) | Allenburys & County Hall | |||
St Margaretsbury | 57-0 (9) | *Old Elizabethans |
Division Three A
Bayford & Hertford | 33-1 (8) | *North Enfield | |||
Redbourn | 114-2 (25) | *Datchworth | |||
Northchurch | 114-3 (25) | *Letchworth Garden City II | |||
*Met Police Bushey | 114-10 (33.1) | Old Finchleians | 20-1 (4.1) R | ||
Welwyn Garden City II | 71-1 (10) | *Dunstable Town II |
Division Three B
Langleybury II | 26-1 (9) | *Flitwick II | |||
*Wheathampstead | 49-2 (19) | Luton Town & Indians II | |||
Potters Bar II | 12-0 (3) | *Southgate Adelaide | |||
Sawbridgeworth II | Hemel Hempstead Town II | Cancelled |
Division Four A
Hoddesdon II | 188-10 (34) | *Sandridge | 33-1 (8) R | ||
*Chipperfield Clarendon | 38-1 (10) | Knebworth Park II | |||
*Lutonian | 116-1 (16) | Cheshunt | |||
Hatfield Hyde | 203-8 (46) | *Old Haberdashers | 39-2 (9) R | ||
Parkfield & Headstone | 27-2 (10) | *North Mymms II |
Division Four B
Baldock | 36-4 (21) | *Northampton Exiles | |||
Ampthill Town II | 31-2 (11) | *Flamstead | |||
Chorleywood II | 73-4 (17) | *Reed II | |||
*Stevenage II | 43-2 (13.1) | Leverstock Green II | |||
*Northwood Town | 38-0 (8) | West Herts II |
Division Five A
Ickleford II | 52-0 (10) | *Hatfield & Crusaders | |||
Hertford III | 32-6 (6.5) | *Preston II | |||
*Bentley Heath | 55-0 (11) | London Colney | |||
Waltham X Rosedale | 24-3 (8.4) | *St Albans II | |||
*Holtwhites Trinibis II | 64-0 (17) | Watford Town II |
Division Five B
*Radlett III | 118-10 (40.3) | Frogmore | 119-5 (18.3) | ||
*Kings Langley II | 9-1 (7) | Hertingfordbury | |||
Hitchin II | 228-9 (43) | *Shenley Village II | 96-4 (21) R | ||
*Luton Town & Indians III | 130-10 (30) | Broxbourne II | 131-7 (27) | ||
*Clifton | 40-0 (12) | Old Albanians II |
Division Six A
Cockfosters II | 123-10 (31.1) | *Mill Hill Village | 118-10 (34.5) | ||
*Welwyn Garden City III | 14-2 (3.3) | Northwood II | |||
Tewin | 202-9 (50) | *Old Cholmeleians | 133-10 (26.1) | ||
*Eversholt II | 155-10 (45.4) | Redbourn II | |||
*Rickmansworth | 62-2 (13) | Old Finchleians II |
Division Six B
*Bovingdon | 30-0 (7.1) | Abbots Langley II | |||
*Hemel Hempstead Town III | 84-0 (13) | Allenburys & County Hall II | |||
*Letchworth Garden City III | 45-2 (15) | Hatfield & Crusaders II | |||
Boxmoor | 25-3 (10) | *Old Elizabethans II |
Division Seven A
Chipperfield Clarendon II | 46-1 (9.3) | *Berkhamsted II | |||
Old Owens II | Old Camdenians | Cancelled | |||
Pirton | 250-8 (47) | *Knebworth Park III | |||
Potters Bar III | 228-10 (47) | *Watton-at-Stone | 104-6 (25.2) R | ||
Weston | 145-4 (40) | *Totteridge Millhillians III |
Division Seven B
*Rickmansworth II | 119-10 (38) | Botany Bay | 122-5 (26.4) | ||
Dunstable Town III | 186-8 (48) | *Stevenage III | |||
Hatch End | 45-3 (10) | *Baldock II | |||
Datchworth II | 241-10 (49) | *Southgate Adelaide II | 100-3 (27) R | ||
Radlett IV | 52-1 (11) | *St Margaretsbury II |
Division Eight A
*Flitwick III | 92-3 (21) | Old Cholmeleians II | |||
*Harpenden IV | 83-10 (31) | Greenwood Park | 84-2 (15.4) | ||
*Langleybury III | 28-0 (11) | St Albans III | |||
Ware | 11-1 (8) | *Potten End | |||
*Wheathampstead II | 161-7 (36) | Luton Town & Indians IV |
Division Eight B
Great Gaddesden | 85-1 (25) | *West Herts III | |||
Northampton Exiles II | 43-3 (16) | *Northchurch II | |||
Northwood Town II | 5-0 (2.4) | *Lutonian II | |||
Little Berkhamsted | 234-1 (45) | *Redbourn III | 81-2 (16) R | ||
Offley & Stopsley | 69-2 (25) | *Stevenage IV |
Division Nine A
*Reed III | 35-1 (12) | Hatfield Hyde II | |||
Hitchin III | 117-10 (30.1) | *Shenley Village III | 118-1 (19.1) | ||
Mill Hill Village II | 71-10 (28.2) | *Harpenden Dolphins | 72-9 (22.4) | ||
*Old Albanians III | 85-0 (12) | Hertford IV | |||
*Welwyn Garden City IV | 85-2 (25) | Letchworth Garden City IV |
Division Nine B
London Colney II | 104-1 (23.1) | *Abbots Langley III | |||
Boxmoor II | 182-4 (39) | *Harpenden V | |||
*Hemel Hempstead Town IV | 36-2 (10.3) | Leverstock Green III | |||
Waltham X Rosedale II | 46-3 (16) | *Preston III | |||
*Old Minchendenians | 241-10 (48.3) | Sandridge II | 40-2 (10) R |
Division Ten A
*Holtwhites Trinibis III | 44-2 (14) | Datchworth III | |||
Hoddesdon III | 181-5 (44) | *Aldenham | |||
Ickleford III | 177-10 (45) | *Bayford & Hertford II | 106-3 (24) R | ||
*Rickmansworth III | 50-2 (29) | Frogmore II |
Division Ten B
Old Elizabethans III | 156-8 (45) | *Bentley Heath II | |||
Cockfosters III | 103-5 (26) | *Southgate Adelaide III | |||
Chorleywood III | 104-5 (33) | *Southgate Compton II | |||
West Herts IV | 191-10 (49.3) | *Parkfield & Headstone II | 100-2 (18.3) R |
Regional Division A East
St Margaretsbury III | Baldock III | Conceded | |||
Hertingfordbury II | Cheshunt II | Conceded | |||
*Hitchin IV | 117-10 (38) | Knebworth Park IV | 116-10 (33.5) | ||
Hatfield & Crusaders III | 6-0 (3) | *Old Owens III | |||
Hoddesdon IV | 158-9 (40) | *Stevenage V | 53-1 (15) R |
Regional Division A West
*Bushey III | 84-6 (19) | Redbourn IV | |||
*Old Haberdashers II | 50-7 (27) | Mill Hill Village III | |||
*Totteridge Millhillians IV | 51-0 (14) | Northampton Exiles III | |||
*Berkhamsted III | 12-0 (3) | Northwood Town III | |||
St Albans IV | 79-10 (29) | *Watford Town IV | 80-6 (27) |
Regional Division B East
Potters Bar IV | 168-9 (40) | *Harpenden VI | 138-7 (40) | ||
Old Albanians IV | 178-8 (40) | *Old Camdenians II | 91-4 (22) R | ||
Shenley Village IV | 106-10 (22.5) | *Botany Bay II | |||
*Wheathampstead III | 44-1 (13) | Tewin II | |||
Preston IV | 117-7 (40) | *Ware II |
Regional Division B West
West Herts V | Berkhamsted IV | Conceded | |||
Flamstead II | 214-7 (40) | *Boxmoor III | |||
Chipperfield Clarendon III | Langleybury IV | Conceded | |||
Old Eastcotians | 53-0 (6) | *Chorleywood IV | |||
*Bushey IV | 22-2 (8) | Leverstock Green IV |
Regional Division C East
Stevenage VI | 99-10 (25) | *Broxbourne III | 102-0 (9.4) | ||
*Hatfield Hyde III | 132-10 (40) | Letchworth Garden City V | 133-7 (37.3) | ||
Datchworth IV | 146-10 (39) | *Little Berkhamsted II | 147-3 (35) |
Regional Division C West
Hatch End II | 111-10 (31.2) | *Hatfield & Crusaders IV | 75-10 (36.3) | ||
*Northwood IV | 86-10 (37) | Potten End II | 90-4 (20.1) | ||
*Old Minchendenians II | 60-5 (20) | Rickmansworth IV |